Bluetooth připojení - COM port

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
Odpovědět
WoMec
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: stř led 04, 2006 15:20
Zařízení: Samsung i8000 - Omnia 2
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Bluetooth připojení - COM port

Příspěvek od WoMec »

dnes jsem zkoušel připojit pomocí BT externí GPS modul a zaboha se mi to nechce spojit. Při pokusu o připojení se to vyhodí hlášku "Zařízení není připojeno k BT-GPS-31E850. Připojení selhalo nebo není správné heslo"
To samé mi to napíše kdyz se pokusím připojit k počítači (taky přes COM port).
A ješte jedna věc, v nabídce poskytovaných služeb od počítače (mám desktopa s BT donglem do USB) mi to vubec neukáže ActiveSync :( takže synchronizace jede jenom přes kabel.
ACEMajky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: úte pro 15, 2009 10:59
Zařízení: Samsung Galaxy note 3
Kontaktovat uživatele:

Bluetooth připojení - COM port

Příspěvek od ACEMajky »

Externi BT modul mi s Omnii II fachci,musim v nastaveni GPS zmenit hardwarovyport na port, ktery ma tvoje externi GPS (jaky COMport dostala externi GPS

Synchronizace pres BT se mi take nepovedla rozchodit, je to na omnii asi problem a jeji nejvetsi problem pro me (nejvetsi minus)
šámot
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: čtv říj 01, 2009 8:08
Zařízení: Samsung Omnia II GT 8GB

Bluetooth připojení - COM port

Příspěvek od šámot »

já naopak synchronizuji přes BT v pohodě
WoMec
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: stř led 04, 2006 15:20
Zařízení: Samsung i8000 - Omnia 2
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Bluetooth připojení - COM port

Příspěvek od WoMec »

jaký máš systém a bluetoot (integrovaný nebo externí) máš na PC ?
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

Bluetooth připojení - COM port

Příspěvek od danri »

Externí BT GPS používám a jede úplně v pohodě. Používám, jí když potřebuji přesnější polohu nebo když jsem v lese, protože má lepší příjem než integrovaná. Jen v tom programu (GCzII) vyberu ten port který je přidělen pro BT GPS, v mém případě COM6. Když dám COM7 tak používám interní GPS.
Activesync přes BT taky v pohodě, jen si s tím musí člověk trochu pohrát. Nezáleží jestli je BT v počítači integrovaný nebo USB, ale jaké používá ovladače, jestli Widcomm, Bluesoleil, MS, Toshiba a jestli umí pracovat s konkretním profilem.
Musíš zkoušet. Když jsem pokoušel nastavit AS přes BT na mém notebooku kde mám Toshiba BT Stack tak to fungovalo jedině když jsem pro AS nastavil v NB COM7. Taky mi trvalo než jsem na to přišel.
šámot
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: čtv říj 01, 2009 8:08
Zařízení: Samsung Omnia II GT 8GB

Bluetooth připojení - COM port

Příspěvek od šámot »

BT mám v NB integrovaný(asi Toshiba)
když jsem se nemohl připojit, tak jsem dal odeslat obrázek z NB do O2, tím se spárovaly a potom AS v pohodě.
WoMec
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: stř led 04, 2006 15:20
Zařízení: Samsung i8000 - Omnia 2
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Bluetooth připojení - COM port

Příspěvek od WoMec »

Danri: díky za dobrý tip, AS už jede jak má, u mě funguje na portu COM8 a podařilo se rozchodit i ext. GPSku ...
P.S. jaký používáš ext. GPS modul ??
ACEMajky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: úte pro 15, 2009 10:59
Zařízení: Samsung Galaxy note 3
Kontaktovat uživatele:

Bluetooth připojení - COM port

Příspěvek od ACEMajky »

Tak ta synchronizace pres BT s AS me zajima. Cili staci vyzkouset porty (zmenit COM porty v PC) a vyzkouset na kterym se to chyti, enbo je nutne si pohrat i s ovladacema. Jsou nejake ovladace pro BT USB modul vhodnejsi (doporucite nejake), nebo zase zkouset vice druhu?

A co pod Win7 kde se uz AS nepouziva?

Synchronizace mobilu s PC mi funguje jenom v tom hnusnym originalnim softu, ja bych potreboval synchronizovat s AS (potazmo kalendarem v outlooku)

Diky

EDIT: tohle by se taky mohlo hodit
http://www.palmserver.cz/modules.php?na ... e&sid=4018" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti