SmartMaps na Omnii Pro

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
hosk
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát pro 11, 2009 21:46
Zařízení: B7610

SmartMaps na Omnii Pro

Příspěvek od hosk »

Při spuštění navigace SmartMaps se začne Omnia neustále připojovat k internetu v intervalu 1-3 min. Nemáte s tím někdo zkušenost, jak to odstranit. Z Plan studia mi napsali, že tam vůbec žádný požadavek na připojení není.
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

SmartMaps na Omnii Pro

Příspěvek od HADES »

Pokouší se ti připojit pro aktualizaci informací o pozicích satelitů. Zkontroluj nastavení GPS->XTRA
hosk
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát pro 11, 2009 21:46
Zařízení: B7610

SmartMaps na Omnii Pro

Příspěvek od hosk »

Tak bohužel, nepomohlo to. Vše jsem vypnul a stále se to chce připojovat.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

SmartMaps na Omnii Pro

Příspěvek od Daidalos »

Pokuď ti vadí to připojování,tak ho zablokuj na furt programem Modaco NoData ;-)
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

SmartMaps na Omnii Pro

Příspěvek od HADES »

Zkoušels vypnout SNTP server? Je to v tom nastavení XTRA. Mě toto dělalo GCz a když jsem tuto volbu vypnul tak to přestalo
hosk
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát pro 11, 2009 21:46
Zařízení: B7610

SmartMaps na Omnii Pro

Příspěvek od hosk »

Tak se podařilo, vypnul jsem používat XTRTA server a kupodivu to teď pomohlo. Také jsem ale updatoval SmartMaps na verzi 3.7 a konečně to je použitelné.
Uživatelský avatar
hvezdar1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 18, 2009 13:26
Zařízení: Omnia2 I8000

SmartMaps na Omnii Pro

Příspěvek od hvezdar1 »

Prosím tě, chodí Ti SmartMaps PC Manager - připojení mobilu nebo navigace k počítači? Ja si SmartMaps nainstaloval do Úložiště, kvůli tomu, že jsem si myslel, že je rychlejší než má pamětová karta. Jenže rychlejší není a navíc mi SmartMaps PC Manager odtud nechodi ani po opakovane instalaci.
Není bez zajímavosti, že na kartu už to dát nejde, protože jsem aktivoval pro "Mé úložiště" a program si myslí, že se jedná o neregulérní instalaci a nedovolí to. :-(
hosk
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát pro 11, 2009 21:46
Zařízení: B7610

SmartMaps na Omnii Pro

Příspěvek od hosk »

Bohužel nejsem nějak schopen najít nové stáhnutí PC manageru. Přeinstaloval jsem NB a tím jsem o to přišel. Asi budu muset vznést oficiální dotaz v PlanStudiu.
Uživatelský avatar
hvezdar1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 18, 2009 13:26
Zařízení: Omnia2 I8000

SmartMaps na Omnii Pro

Příspěvek od hvezdar1 »

PC manager je standardni součástí zakoupene instalace.
hosk
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát pro 11, 2009 21:46
Zařízení: B7610

SmartMaps na Omnii Pro

Příspěvek od hosk »

Díky, někdy je člověka třeba nakopnout. Zkus změnit nastavení v USB připojení z ActiveSync na Velkokapacitní. Ta instalace musí být namapována ve Windows.
pavel1tu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 30, 2009 13:58
Zařízení: Blackberry BOLD 9780
Bydliště: Trutnov

SmartMaps na Omnii Pro

Příspěvek od pavel1tu »

hosk píše:Tak se podařilo, vypnul jsem používat XTRTA server a kupodivu to teď pomohlo. Také jsem ale updatoval SmartMaps na verzi 3.7 a konečně to je použitelné.
Zdravím, také uvažuji o SmartMaps, zkušební verze mi ale nejde spouštět z "Paměťové Karty" (asi vadí čeština v názvu),tak se chci zeptat, jak to máš ty ?
Jaké mapy máš a jak jsi s nimi spokojen ?

předem dík

Pavel
Uživatelský avatar
hvezdar1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 18, 2009 13:26
Zařízení: Omnia2 I8000

SmartMaps na Omnii Pro

Příspěvek od hvezdar1 »

Čeština nevadí, ale musíš to spouštět z karty, kterou předtím přepneš v nastavení - obecná - pripojení USB - povolit rozšířené funkce sítě. Tedy bude se tvářit jako další disk počítače a potom Ti půjde z této karty spustit. Ale ta obrovská výhoda, že co zde uděláš je automaticky v PPC k dispozici za to stojí.
Danthare
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 18, 2010 15:19
Zařízení: Samsung B7610

SmartMaps na Omnii Pro

Příspěvek od Danthare »

Zdravím, potřeboval bych poradit, jak nainstalovat smartmaps na paměťovou kartu nebo do "mojeho úložiště". Při spuštění instalace z PC nebo PPC se mi při výběru místa kam nainstalovat přesto, že vyberu paměťovku nebo mé úložiště, chce nainstalovat aplikace do hlavního úložiště kde není tolik místa (apl. má cca 500MB), zkoušel jsem všemožná nastavení USB, ale nikdy se mi nepovedlo spustit instalaci nikam jinam, než do hlavního úložiště, kde vždy ztroskotám na nedostupnosti místa - samo o sobě má 512MB a z toho 2/3 zabráno systémem. Poradí někdo kde dělám chybu?
pavel1tu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 30, 2009 13:58
Zařízení: Blackberry BOLD 9780
Bydliště: Trutnov

SmartMaps na Omnii Pro

Příspěvek od pavel1tu »

hvezdar1 píše:Čeština nevadí, ale musíš to spouštět z karty, kterou předtím přepneš v nastavení - obecná - pripojení USB - povolit rozšířené funkce sítě. Tedy bude se tvářit jako další disk počítače a potom Ti půjde z této karty spustit. Ale ta obrovská výhoda, že co zde uděláš je automaticky v PPC k dispozici za to stojí.
Tak "Povolit rozšířené funkce sítě" mám zaškrtnuté odjakživa, ale stejně mi "šortkat" nefunguje.
Přímé spuštění z karty funguje.

Tedy jak jsem se mohl snížit, já mnohaletý "tučňák" :-D
Uživatelský avatar
hvezdar1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 18, 2009 13:26
Zařízení: Omnia2 I8000

SmartMaps na Omnii Pro

Příspěvek od hvezdar1 »

Nerozumim, jak to muzes mit spustene odjakziva, kdyz tu kartu pouzivas v telefonu. Preci kdyz to spustis, tak je pro telefon nedostupna.
pavel1tu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 30, 2009 13:58
Zařízení: Blackberry BOLD 9780
Bydliště: Trutnov

SmartMaps na Omnii Pro

Příspěvek od pavel1tu »

Opravdu to mám tak zaškrtnuté a telefon mi tam v pohodě instaluje programy, ukládá poštu a fotky.
Tak to nechápu :-), myslel jsem, že to má vliv jen na způsob připojení po kabelu USB, jak se to presentuje ...
Uživatelský avatar
hvezdar1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 18, 2009 13:26
Zařízení: Omnia2 I8000

SmartMaps na Omnii Pro

Příspěvek od hvezdar1 »

Pardon, spatne jsem se vyjadril, to zaskrtavatko je pojmenovano jako Pripojeni USB, zde zvolis Velkokapacitni pamet... a zde bud pametovou kartu nebo Moje uloziste, podle toho kam jsi Smart Maps nacpal, ja to dal na Moje uloziste.
Tedy obracene, zrusis zaskrtnuti Active snc a jeji povoleni rozsirenych funkci site - tohle NEBUDE !!!!!
No pak z toho mas standardni pocitacovy disk a spustis SmartMapspc.exe z pocitace.

Drzim palce, ta funkce SmaretMap je skvela :lol:
pavel1tu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 30, 2009 13:58
Zařízení: Blackberry BOLD 9780
Bydliště: Trutnov

SmartMaps na Omnii Pro

Příspěvek od pavel1tu »

Aha, tak tohle vím,
je to jediná možnost jak tam dostat "kešky" z několika-megového souboru :-)
Danthare
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 18, 2010 15:19
Zařízení: Samsung B7610

SmartMaps na Omnii Pro

Příspěvek od Danthare »

hvezdar1 píše:Pardon, spatne jsem se vyjadril, to zaskrtavatko je pojmenovano jako Pripojeni USB, zde zvolis Velkokapacitni pamet... a zde bud pametovou kartu nebo Moje uloziste, podle toho kam jsi Smart Maps nacpal, ja to dal na Moje uloziste.
Tedy obracene, zrusis zaskrtnuti Active snc a jeji povoleni rozsirenych funkci site - tohle NEBUDE !!!!!
No pak z toho mas standardni pocitacovy disk a spustis SmartMapspc.exe z pocitace.

Drzim palce, ta funkce SmaretMap je skvela :lol:
Opravdu to takto jak píšeš dělám, a stále se mi instaluje do hlavní paměti kde na to není místo, vytvori se nova slozka pametova karta se zkomoleným názvem - evidentně je problém v diakritice názvu paměťová karta. Při instalaci vybírám paměťová karta, zkusil jsem i moje úložiště a i přes to všechno to nejde nainstalovat :-(
Uživatelský avatar
hvezdar1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 18, 2009 13:26
Zařízení: Omnia2 I8000

SmartMaps na Omnii Pro

Příspěvek od hvezdar1 »

Kolego, udelej si jasno na co se ptas. Já výše reaguji na problém s nemožností spuštění SmartMapspc.exe z pocitace a Ty popisujes problem pri instalaci. Asi citíš, že to toršku není totéž.
Ale aby reagoval i na tenhle problém, znám ho, ale z jiných aplikací. SmartMaps tohle nedělá, je to ověřeno řadou instalací. Pokud to stále trvá, doporučuji výlet do Prahy do SmartMaps kde ochotně poradí a jako bonus občas dají další data či aktualizace.
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti