Problém s odesíláním mailů /VYŘEŠENO/

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Zamčeno
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Problém s odesíláním mailů /VYŘEŠENO/

Příspěvek od jozinzbazin »

Po instalaci ROM BsB 6.5 O nyní dávám ppc dohromady dle svých představ. Narazil jsem ale na problém, že nelze odesílat maily (účet mám na seznamu.cz, poskytovatel O2). Pro nastavení jsem použil možnost instalace z romky. Několikrát jsem zkontroloval nastavení (celkem jsem s tím nikdy neměl problém a vždy to fachalo), ale přesto to odesílat nejde :twisted: Nutno říci, že zprávy stahuje bez problémů :cry: Takže bych měl dotaz na majitele této romky, jestli nemají stejnou zkušenost. Díky.
JZB
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Problém s odesíláním mailů

Příspěvek od spermosh »

jako server prichozi posty nastavis pop3/imap sveho poskytovatele mailu (seznam.cz), ale jako server odchozi posty nastavis smtp server o2, jako kdekoliv jinde
(ja teda tuto ROM nemam, ale nikdy jsem s odesilanim problemy nemel)
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Problém s odesíláním mailů

Příspěvek od jozinzbazin »

To spermosh: mám to takto:
příchozí - pop3.seznam.cz
odchozí - smtp.etmail.cz
Takto jsem to měl vždy nastaveno a makalo to v poho. Že by se to nějak měnilo???
JZB
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Problém s odesíláním mailů

Příspěvek od spermosh »

tak to me napada akorat zkusit jineho mail klienta, ale asi bude chyba v teto ROM, jak jsem psal, nepouzivam :|
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Problém s odesíláním mailů

Příspěvek od jozinzbazin »

To spermosh: to mě taky napadlo (kupodivu :-D ). Tak jsem koukal co tam dát. Flexmail jsem ani nerozchodil :oops: a tak bych si případně nechal poradit od někoho, kdo tomu hoví. Nejlépe free a může být VELMI jednoduchý. Mně stačí jeden účet, napsat pár řádek, případně malou přílohu, poslat. Hotovo.
JZB
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Problém s odesíláním mailů

Příspěvek od Jiří Hrma »

jozinzbazin: Vyzkoušej ještě ProfiMail http://lonelycatgames.com/?app=profimai ... dowsmobile
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Problém s odesíláním mailů

Příspěvek od jozinzbazin »

To Jirka Hrma: právě jsem dokončil testování tebou zmíněného klienta Profimail 3.14. Musím uznat, že vyplnění profilu je jednoduché jako facka a šlo to jako blesk. Pak jsem dal stáhnout a bez problému se stáhly hlavičky mailů ze Seznamu. Napsal jsem zprávu a dal odeslat - NIC :evil: Zahlásil error s přihlášením. Takže asi bude problém opravdu v té romce. Ještě počkám, co řeknou kluci, kteří mají stejnou romku jako já, jestli mají tentýž problém. Jinak díky za radu.
JZB
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Problém s odesíláním mailů

Příspěvek od Bruca »

zkus si vyplnit smtp.seznam.cz a potvrdit "Outgoing server requires authentication" + použít stejné nastavení jako na pop3... u mě to tak jede v pohodě...
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Problém s odesíláním mailů

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Já si myslím, že bude stejně pes zakopanej v nastavení, nikoliv v ROM. Podívej se znovu na stránky O2 jestli nezměnili odchozí SMTP server, zkontroluj taky jestli máš zaškrtnuto zabezpečené odesílání pomocí SSL.
Před několika dny jsem řešil uplně stejný problem s jiným uživatelem (akorat měl T-Mobile) a stačilo odznačit SSL, ta na to znova koukni.
Je velice nepravděpodobné, že by se jeden konkrétní problem opakoval na různých programech vinou ROM.
Případně ještě zkus nastavit jako odchozí server smtp.seznam.cz a odeslat email přes wifi nebo Async/WMDM. Pokud se odešle v pořádku, tak je moje teorie potvrzena.
------------------------
Bruca píše:zkus si vyplnit smtp.seznam.cz a potvrdit "Outgoing server requires authentication" + použít stejné nastavení jako na pop3... u mě to tak jede v pohodě...
S timhle nastavením ale půjde odesílat maily pouze přes wifi nebo jiné free připojení, ale ne přes GPRS/EDGE pokud se nepletu.
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Problém s odesíláním mailů

Příspěvek od Bruca »

:Farokh - já to tak nastavené mám, a odesílám v pohodě i přes GPRS... nastavuju tak i v Outlook expres v práci. a jede to :grin:
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Problém s odesíláním mailů

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Tak je mozné, že to u O2 béhá i takhle , já mám Vodafone a ten si vyžaduje pro posílání přes GPRS nastavit vladtní server smtp.vodafonemail.cz
Tak uvidime, snad to bude fungovat i jozinovi.
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Problém s odesíláním mailů

Příspěvek od jozinzbazin »

Tak jsem si dal přes víkend pohov od sezení u PC, musel jsem na chatě taky něco udělat :twisted: Dnes se asi znovu pustím do laborování s tím odesíláním. Ne, že bych to nutně potřeboval, protože stejně sedím celý den u kompu, ale chtěl bych tomu přijít na kloub. Stahuje, ale neodesílá, to je fakt záhada. Vypadá to, že je tam někde chyba v nastavení odchozího serveru. Zkusím, uvidím, poinformuji :wink:
JZB
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Problém s odesíláním mailů

Příspěvek od Bruca »

ja mam na data vodafone-kartu a jede ;-)
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Problém s odesíláním mailů

Příspěvek od jozinzbazin »

Heuréka :!: Zakopaný hafan byl v tom, že jsem si neuvědomil, že mám připojený telefon ke kompu prostřednictvím AS a že používám program Pocket Controller. Tudíž když jsem napsal email a dal odeslat, tak mi to asi AS nedovolil. Po odpojení od kompu to normálně běhá :oops: :oops: . Všem, kteří se angažovali a měli snahu pomoci, se omlouvám. Jsem fakt pako. No, mám zkušenost pro příště a snad to pomůže i někomu dalšímu. V každém případě, ještě jednou díky všem za snahu pomoci.
JZB
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Problém s odesíláním mailů /VYŘEŠENO/

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Lol, tak tohle jsem nečekal :tlem: Ale no co, každý se učí ze svých chyb...
Zamykám.
Zamčeno

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti