Lumia 550 upomínky a problém po aktualizaci 9/2016

Diskuze o Lumiích 650 & 550 s Windows 10 (Mobile)
Odpovědět
johny90
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned zář 25, 2016 9:56
Zařízení: lumia 550

Lumia 550 upomínky a problém po aktualizaci 9/2016

Příspěvek od johny90 »

Zdravím,
jsem v oblasti Lumií nováček a tak bych měl dotaz na zkušenější.
Mám novou Lumii 550. Nejdřív bych se chtěl zeptat, zda se dá zesílit budík (zkoušel jsem všechno co jsem našel na netu) a stále mi jenom tak šeptá. Za druhé jsem bylzvyklý na předchozích mobilech, že když jsem si dal upomínku, tak dokud jsem jí nesmazal, tak se mi neustále zobrazovala na hlavní straně a při každým kouknutí na telefon jsem jí viděl. Tady musím zadat den a pak mi prostě zmizí a zůstane vidět jenom v kalendáři po rozklepnutí daného datumu ...
A a za třetí a to je nejdůležitější se mi hnedka po pár dnech přihlásila jakási aktualizace, tak jsem jí nainstaloval a v tu chvíli jsem řpišel o veškeré kontakty a všechny aplikace s nimi pracující taky klekli. U všech volaných a zpráv mám jenom telefonní čísla a zabohu se nemůžu dostat k tomu, abych si kontakty obnovil !!!
A s tím souvisí u moje poslední otázka, jestli je nějaká verze PC Suite schopná pracovat s tímto telefonem. Zkoušel jsem několik programů a každej sice telefon najde, ale skončím u připojte telefon kabelem / přes USB apod. ale nidky se nespojí, tak nevím jak dělat třeba zálohy apod.
Všem díky za odpovědi.
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: úte úno 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

Lumia 550 upomínky a problém po aktualizaci 9/2016

Příspěvek od hamoun »

budik - telefon posltupne pridava na hlasitosti ...
událost v kalendari - muzes ji znovu připomenout (pokud ma upomínku), jinak po odliknuti je to, ak pises ...
s kontakty je to divne ... kde byly ulozeny? jsou vazany na MS ucet?
zalohy - na OneDrive - přes MS ucet - v telefonu - nastaveni - zalohovani (ve vyhledavacim okne) ... tak vidíš, jestli se zalohuje a co a kdy naposledy ...
johny90
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned zář 25, 2016 9:56
Zařízení: lumia 550

Lumia 550 upomínky a problém po aktualizaci 9/2016

Příspěvek od johny90 »

S tím budíkem mě to taky napadlo, ale i když dám svojí melodii, nebo i když nechám nějakou z přednastavených, tak se nezesiluje, jenom pořád opakuje :-(
A je nějaká aplikace třeba ke stažení, ve stylu poznámkovýho bloku, kam si napíšu upomínku třeba posekat zahradu a bude se mi to tam zobrazovat pořád jako takovej lístek na ledničce ??
Jinak zkoušel jsem dohledávat jak je to s tou zálohou ... co jsem se dočetl, tak kontakty se zálohují automaticky, ale nikde jsem nenašel, že by se někdy něco zálohovalo, nebo že by se dalo něco obnovit. Účet u MS jsem si vytvořil a přihlásil se s ním do všech aplikací, ale měl jsem jenom nabídku teďko nově ručně zazálohovat, ale nic obnovit. Zkoušel jsem i kontakty znovu nahrát ze starýho mobilu, ale ani to nešlo. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem telefon vrátil do továrního nastavení, znovu prošel celým nastavením prvního spuštění (ani zde nebyla žádná záloha nalezena), a telefon rozchodil. Teďko jsem si všechno znova nahrál a zatím to běhá s tím, že jestli mi zase přijde nějaké oznámení na aktualizaci systému, tak se jim na ní z vysoka vy.... :D
Jenom pořád řeším, jak v případě dalších problémů nějak připojit telefon k PC a uložit si do něj zálohu, abych nemusel pokaždý telefon posílat do továrního nastavení ...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 550 upomínky a problém po aktualizaci 9/2016

Příspěvek od htcjirka »

, tak kontakty se zálohují automaticky, ale nikde jsem nenašel
Prihlas se v pc ke svému outlook uctu/microsoft uctu a klikni na záložku lide.Tam budes mit všechny kontakty pokud jsi v telefonu nejake vytvoril a sesynchronizoval..Muzes si je vyexportovat do pc ve formatu .csv
Obnoveni kontaktu, sms, volani ci celého telefonu vcetne aplikaci se dela po obnove do tovarnich dat, kdy po zadani tvého uctu Microsoft ti to samo nabidne obnovu.Zaloha (az si ji vytvoris) se uklada do cloudu na webu/onedrive (one drive - ozubene kolecko - moznosti - sloupec vlevo "zalohy zarizeni").
Ne, zalohu do PC si vytvořit nemuzes.Aktualizace nemazou ani kontakty, ani aplikace ani dalsi jiné věci.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 650 a Lumia 550“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů