Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
PeteSad
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 14, 2016 8:53
Zařízení: Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od PeteSad »

Mich77 píše:Statistice využití baterky poslední dobou vůbec nevěřím. Taky jsou dny kdy telefon hřeje bezdůvodně a baterka letí dolů a pomůže až restart. Ve statistice nenajdu nic. Zaregistroval jsem tyto problémy asi poslední měsíc nebo dva a důvod nevím. Příklad mám hned z dneška. Baterka ráno na 60% a do práce jsem testoval navigaci s pokyny. Přijel jsem do práce s asi 50% baterky, ukončil navigaci a telefon zůstal hřát a baterka dál padala. Pozavíral jsem všechno na pozadí a stejně telefon dál hřál a po dvou hodinách měl už jen 7% baterky. Po restartu je klid a mobil je studený i když ho nabíjím.
A jela jen navigace bez dobíjení? To by pak vylučovalo vliv toho dobíjení. Myslím, že neustálé udržování na 100% baterce celkem škodí. Když mi hřeje, tak taky pomůže restart a radši ji i vyndám a dám zpět... Nevím co to zahřívání při nabíjení. Taky mi to připadá divné. Někdy hřeje a někdy ne.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od veigy »

Imho bych v nabíjení baterie problém neviděl... Spíš zůstává viset nějaká služba na pozadí OS...
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Mich77 »

Přesně tak, já baterku nepřebíjím a vlastně jí skoro nikdy nenabíjím na 100%. Ráno při navigaci nebyl telefon na nabíječce. Něco prostě zůstává viset na pozadí. Budu to dál sledovat. Nejhorší je, že to není pokaždé...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od htcjirka »

Baterka se ani v telefonu prebit nedá, hlida to elektronika.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Mich77 »

Dobře, použil jsem špatné slovo, prostě baterku neudržuji neustále na 100%, vím že jí to škodí. Tento problém vůbec nesouvisí s nabíjením a baterkou. To vím jistě.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od htcjirka »

Neskodi, elektronika ji stejne nenabiji na plnych 100%, tech 100% vidíš jen sw.Je uplne fuk, jestli je telefon celou noc a každý den na nabijecce.Dva roky to v klidu vydrzi a za smesnou cenu 350kc muzes koupit za dva roky novou.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Mich77 »

Ano vydrží, ano je levná a není třeba to řešit, ale škodí a o tom není třeba diskutovat. Na internetu máš článků hromady, něco si o tom přečti. Já mám teď příklad před sebou, dva stejné laptopy. Můj je nastavený na start nabíjení 40% a konec 80%, přítelkyni leží už rok na nabíječce. Když ho odpojím nevydrží na baterku ani dvě hodiny provozu. můj i 8 hodin. Ale hlavně, řešíme tady jiný problém, který jsem si teď i potvrdil. Zapnul jsem doma gps a navigaci, pak jí vypnul a ukončil i na pozadí přes tlačítko zpět a vypnul gps. Už hodinu zůstává telefon dole teplý a baterka spadla o 15%. Není horký ale zůstává vlažný a něco běží na pozadí. Mohl by to někdo taky vyzkoušet? XL
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od htcjirka »

Neskodi, davno to mají i vyrobci telefonu poresene jako ThinKpady, které také nedobiji do 100%.
Lumii 930 pouzivam takto 2.5 roku a baterka je stále v kondici jako na pocatku.Baterka odejde stejne rychle at se k ni chovas jak tvym zpusobem, tak mym.
PeteSad
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 14, 2016 8:53
Zařízení: Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od PeteSad »

Mich77 píše:Ano vydrží, ano je levná a není třeba to řešit, ale škodí a o tom není třeba diskutovat. Na internetu máš článků hromady, něco si o tom přečti. Já mám teď příklad před sebou, dva stejné laptopy. Můj je nastavený na start nabíjení 40% a konec 80%, přítelkyni leží už rok na nabíječce. Když ho odpojím nevydrží na baterku ani dvě hodiny provozu. můj i 8 hodin. Ale hlavně, řešíme tady jiný problém, který jsem si teď i potvrdil. Zapnul jsem doma gps a navigaci, pak jí vypnul a ukončil i na pozadí přes tlačítko zpět a vypnul gps. Už hodinu zůstává telefon dole teplý a baterka spadla o 15%. Není horký ale zůstává vlažný a něco běží na pozadí. Mohl by to někdo taky vyzkoušet? XL
Zrovna před chvílí jsem měl navigaci Mapy asi 20 minut puštenou v autě a po vypnutí přes tl. zpět i s GPS se chová normálně. Největší problém bude, že se chování nedá moc předvídat.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od kleinak »

K té baterce,také mám pár postřehů, jen ještě čekám na výsledek, potom napíšu.
Ale jinak. Jirko HTC, to nemyslíš vážně s tou baterií??? Že???
To by jsi mohl vědět, že pokud baterie zustane v nabíječce celou noc, baterii to škodí.
A důvod? Jednoduchý. Elektronika to hlídá, to máš pravdu, to ale znamená, že telefon dobíjí, po nějakých procentech celou noc. Jinak by telefon nebyl ráno na 100%
Prostě nabíjí celou noc. Nabije na 100% a baterii odpojí, za hodinu baterie poklesne a dobije ji zase a tak až do rána.
Jinak je známo, pokud v notebooku vyndáte baterii a používáte ho ze sítě, tak baterie je jako nová, pokud ji tam ale necháte a nabíjíte ji jako telefon, prostě do kola, tak baterie jde do kytek.
Když jsi mě lanařil do L950 taky jsi tvrdil, že má velkou výdrž, protože má 3000mAh, ale zkutečnost je jiná, jsem rád, když mi vydrží aspoň den a půl. Jinak, nerozhodl jsem se pro L950 jen k vůli tobě, nenutil jsi mě, prostě nebylo na výběr.
To co tady čtu, od některých uživatelů a potom se s tím člověk setká tváři v tvář a skutečnost je jiná, tak nepochopím, proč to prostě tak obhajují, stále dokola.
Prostě výdrž baterie u L950 je žalostná. ( mám dvě L950, takže zkouším, jak dlouho vydrží ležet nabitá bez sim a signálu, ale mám takové tušení, když se občas kouknu na GS, že to prostě nebudou ani dva dny.) Napíšu výsledek.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od imperator »

za hodinu urcite neklesne pri odpojeni o percento :-o mozno za cely den
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od kleinak »

imperator píše:za hodinu urcite neklesne pri odpojeni o percento :-o mozno za cely den
Cože???? Za celý den???? Co to je za blbost.
Kdyby mi baterie odepsala aspoň 1% za hod, vydržela by 4dny jako L1020 která to dokázala.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od htcjirka »

Kleinak Uf :roll: Je to uplne jedno, nechavat baterii přes noc.Vydrzi ti, az bude vymenu mozna tak o mesic dele.Praxe ukazala sve, i po 2.5 letech to baterii nijak nedegradovalo.Takze ver si svému mýtu, ja radeji budu verit praxi.
To, ze ti vydrzi telefon jen pul den hledej spise na skladbu tvých aplikaci, nastaveni telefonu a cinnosti s telefonem.950 i 950XL bez potizi 1.5-2dny.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od imperator »

kleinak : myslel som pri odpojeni baterky ze mas telefon stale na nabijacke - mne napr notebook pri zapojeni v sieti klesne o percento tak maximalne o pol dna
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od kleinak »

Jirko, dík za reakci. Opravdu je to tak, 1 a půl dne je maximum.
A vsadím se o L950, to říkám veřejně,že telefon používám méně než ty.
Hele v neděli dám vědět. Obě L950 jsem nabil na 100%, jednu používám, druhá je bez sim a na obou je psáno, že výdrž bude 1den 13hod., vybíjení baterie je 2,63 - 2,7 a to je jedena bez sim a v režimu letadlo.
Garp69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: čtv dub 10, 2014 22:43
Zařízení: MS Lumia 950 (WM_10), Nokia Lumia 925 (WP8.1),

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Garp69 »

2,3-2,7 za hodinu? Bez simky a jen tak leží? To mi přijde docela dost.
Za ten měsíc a půl mám průměrnou výdrž při poměrně intenzivním používání 26hodin. Nejdéle vydržela 2dny a 13hodin.
Největší žrout je asi Edge, 4G se špatným signálem. Taky jsem zjistil, že když hraju večer před usnutím karty, taky mi "zůstávají viset" po vypnutí v mezipaměti a spotřeba je potom v noci větší než když je nehraju.

Sent from mTalk L950
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Mich77 »

950 opravdu vydrží méně než XL. I když se v recenzích tvrdilo, že je větší displej a výkonnější procesor, takže to bude nastejno, když má XL větší kapacitu. Není to tak. S XL často vydržím dva dny, s 950 se mi to povedlo jen párkrát. Stejné aplikace, stejné nastavení.
PeteSad
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 14, 2016 8:53
Zařízení: Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od PeteSad »

Tady se dohadujete jak vydrží baterka a nikdo neporovná kolik minut provolal během doby, nikdo nesrovnává úroveň signálu, velikost přenesených dat apod. To je na prd.
Co je jasné, že si 950 na pozadí "mele" něco pro sebe a nikdo neví co ! Při rychlém vybíjení se zahřívá elektronika a nikoliv samotná baterka. Existuje nějaký trasovací program na sledování toho co se děje se systémem? No a navíc může být problém už na u úrovni firmware takže jsou v tom WIn10 nevinně. Možná...
Co jsem se díval v aplikaci AIDA64, tak discharge rate se pohybuje od 600mW až po 4000mW, běžně max. kolem 1000-1200mW. V okamžiku, kdy jsem měl pocit, že se přehřívá tak do bylo právě kolem 4000mW. Samozřejmě záleží jak dlouho se na té úrovni pohybuje...
hdcz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 06, 2013 7:55
Zařízení: Nokia 950 Black

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od hdcz »

a to mate offico win nebo rs2 ? me teda nevydrzi ani den ..par telefonatu sem tam messenger a vecer edge hodka koukani a je ko.. na RS2 :)
Garp69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: čtv dub 10, 2014 22:43
Zařízení: MS Lumia 950 (WM_10), Nokia Lumia 925 (WP8.1),

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Garp69 »

V průměru 1-2 hodiny volání, cca 20 mailů, Edge cca 1hodinu, nějaký WhatsApp, fotky,...


Sent from mTalk L950
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů