Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od qwerty »

Zatial v poriadku aj kruzok aj tlacitka
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mposvar »

Vše o.k. - kroužek i tlačítka, proti kterých jsem vždy měl výhrady.
Jinak vrzající kryt jsem vyřešil samovulkanizační páskou, dva malé čtverečky dolů pod kryt, a máš jako já pokoj.
Pěkně se to přizpůsobí, pěkně to vykoná potřebné, a kdykoliv to jde odstranit.
Ten telefon "u mne 950XL" je opravdu alespoň pro mne po všech stránkách spokojenost.
Oproti iPhone 6S plus, který jsem testoval společně, ta váha, foto, display.... neporovnatelné.
Jo aplikace a to ostatní co nepotřebuji je jinde, ale zase třeba Meteo Pro...
hdcz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 06, 2013 7:55
Zařízení: Nokia 950 Black

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hdcz »

me kryt dole trosku vrze ale dal jsem tam papirek a vyreseno :-) kolem fotaku zadny problem u kolecka..stejnak to mam jeste v krytu..super phone..az doladi apky a bude RS2 tak super..v insedu ted jsou dalsi updaty appek ..uzby je mohli pomalu migrovat i na offico verzi
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Michael-87 píše:Takže som pozeral na nete, a našlo mi, že ten krúžok je plastový, boli tam aj nejaké fotky ako je to ošúchané, tak fakt neviem
Krouzek není plastovy, je to hlinik.Mam ho tu jako nahradni dil, jak ten velky na 950 tak i malý na 950XL napr.
Uživatelský avatar
Michael-87
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř srp 28, 2013 10:50
Zařízení: Xperia Z3, Lumia 640

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Michael-87 »

Ďakujem vám za odpovede.
Garp69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: čtv dub 10, 2014 22:43
Zařízení: MS Lumia 950 (WM_10), Nokia Lumia 925 (WP8.1),

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Garp69 »

htcjirka píše:Co hledas ve store?To je aplikace pro pc a nemá nic spolecneho se Store, pokud jsi reagoval ne mne.
A to jsem právě vůbec netušil a proto jsem hledal ve store[emoji15].
Díky za osvětu [emoji6]

Sent from mTalk L950
Jirka66
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: čtv čer 30, 2016 14:30
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jirka66 »

Nevíte někdo jak rozchodit videohovory, aby se mi při volání objevil volající a naopak?

Diky za rady ;-)
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

No já na to vždycky použil Skype a všechno ok.
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

v prvé ředě je to o tvém operátorovi, pokud máš O2 lze otestovat po vytočení testovacího čísla *34, pokud nic (podmínkou je 3G siť na obou stranách hovoru - jen 3G v LTE to nefunguje!), tak telefon videovolání přes UMTS nepodporuje, případně nemá tuto možnost povolenou v softwaru, videovolání bude v tomto případě umožněno pouze přes externí aplikace jako je Skype a jiné...
Jirka66
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: čtv čer 30, 2016 14:30
Zařízení: Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jirka66 »

A nevíte jak je to u T-Mobile?
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

co trochu zagooglovat?

http://www.mobinfo.cz/t-mobile-se-snazi ... deohovory/

nebo si zavolat k operátorovi a zeptat se nejlépe jeho
josefbry
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: sob lis 12, 2016 11:44
Zařízení: iPhone 11 Pro MAX
Bydliště: Bern

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od josefbry »

Dobrý den.
Nechci být PARANOIDNÍ ale zdá se mi že Microsoft má v telefonu aplikaci, která vás špízuje a to dokonale. Zatím se pokouším přijít věci na kloub.
Jak jsem na to přišel?? Bydlím a žiji ve Švýcarsku, kde si platím FLAT RATE obsahující neomezené volání v Evropě včetně roamingu. A samozřejmě neomezená data ve Švýcarsku a na roamingu 1 GB měsíčně.
A přesně tady je zakopaný pes. Jsme v podstatě většinu roku ve Švýcarsku a 2x do roka jezdíme na Čechy na pár týdnů. Moje přítelkyně a její syn mají oba dva LUMIA telefony.
Oba telefony mají SIMku od SALT Mobile. Když jsme ve Švýcarsku jsou data paušálně zapsána jako data. Ale to se mění na roamingu. Tam jsou veškerá data zapsána podrobně. Tak tak koukám na výpis a vidím, že dejme tomu v minutovém taktu jsou z telefonu odesílány data (většinou 30kB ale jsou i větší 19MB) na pofiderní firmu "Smiles Solutions AG" to je taková ta firma co vám najednou začnou chodit spousty SMSek a rapidně se vám zvedne účet za telefon.
Volal jsem na SALT ale ti s tim nemůžou nic dělat (samozřejmě).
Tak jsem se pokoušel získat informace na Microsoft Komunity, tam se mi kromě urážek a následného BANU nedostalo také pomoci. Dnes jsem to zkoušel na živé podpoře. Takže uvidíme.
část výpisu
část výpisu
rsz_2016-11-12.jpg (263.88 KiB) Zobrazeno 3947 x
No řekněte sami není divné, že člověk může stáhnout aplikaci pouze ze STORE a musí tam být nějaká, která stahuje informace o užívání telefonu (moje domněnka) k pofiderní firmě a to že by si toho Microsoft nevšiml se mi zdá velice NEPRAVDĚPODOBNÉ. A zvláštní je také to, že se to děje na mých 2 ze 3 telefonech i když si teď nejsem jistý že se to děje i na mém posledním. To uvidím až pojedu 18tého listopadu na Čechy.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

co s tym ma MS ? pozeram ze je to svajciarska firma - toz znamena ze ti to robi nejaka svajciarska appka alebo nieco take - urcite ked das telefon do HR tak nebude telefon v zakladnom stave posielat data do svajciarskej firmy... co je vlastne aj to co by si mal urobit - dat HR a sledovat co to odosiela - alebo mozno len skusit obmedzit app na pozadi a postupne ich povolovat
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

Kdybys měl android nebo Apple, myslíš si ze bys na tom byl lépe? Tím nechci nic zlehčovat, ale prostě to tak dnes chodí a pokud chceš tu techniku používat asi ti nic jiného nezbyde, než to nějak zkousnout. Všechno kolem nás se sleduje a nemusí byt člověk ani paranoidní aby si toho mohl být vědom... Kdyby sis někde přečetl, jak nás všechny sledují kamery na letištích, v metru i ve městech, asi by ses pak mobilům nedivil.... Za chvíli nas budou sledoval i naše auta...
josefbry
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: sob lis 12, 2016 11:44
Zařízení: iPhone 11 Pro MAX
Bydliště: Bern

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od josefbry »

imperator píše:co s tym ma MS ? pozeram ze je to svajciarska firma - toz znamena ze ti to robi nejaka svajciarska appka alebo nieco take - urcite ked das telefon do HR tak nebude telefon v zakladnom stave posielat data do svajciarskej firmy... co je vlastne aj to co by si mal urobit - dat HR a sledovat co to odosiela - alebo mozno len skusit obmedzit app na pozadi a postupne ich povolovat
Jo je to Švýcarska firma. Ale stahovat data z telefonu může pouze aplikace. A jak známo aplikace lze stáhnout pouze ze STORU. To znamená že ve STORU musí být aplikace, která JE POVOLENA MS.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

josefbry : osobne invektivy voci slovakom tu malo len par trollov na fore tak ci nahodou nebudes jeden z nich pod novym nickom. A k teme - MS ziadnu aplikaciu nepovolil - iba ju neustriehol - v Google play mas kopec pokemon fakeov ktore volali na platene linky alebo zobrazovali reklamu na pozadi ako proces aby im z toho plynuli peniaze a podobne - a to Google povolil ? officialne ? nie iba to neustriehne - vacsina týchto podvadzacov sa to snazi velmi dobre zakamuflovat v kode a dari sa im... to je asi vsetko k tvojmu problemu -
josefbry
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: sob lis 12, 2016 11:44
Zařízení: iPhone 11 Pro MAX
Bydliště: Bern

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od josefbry »

Nevím možná sis toho nevšiml ale tobě jsem odpověděl zcela normálně. I přesto že vidím že si Slovák. Pokud se ti odpověď, kterou jsem dostal NA MOU OTAZKU (ve které nikoho neurážím) zdá jako normální tak promiň. Bohužel se stále a stále setkávám s chováním tohoto druhu. Bohužel PŘEVÁŽNĚ Slováci se chovají takovýmto způsobem. Aspoň já mám takovouto zkušenost. Jo a k těm trolům pokud jim Slovenští občané odpověděli stejným způsobem není se čemu divit. Ale pak aspoň ukazuješ svoji objektivitu. Takže z tvé odpovědi mohu dedukovat, že Slováci se mohou chovat minimálně neuctivě a pokud se to nějakému Čechovi nelíbí tak je trol. (Dobrý, to už tu máme s Cikány)
Myslím si, že fóra jsou tu od toho pomoct druhým (na tom by jsme se mohli shodnout). Pokud někdo něčemu nerozumí, nebo něco neví je normální, že se zeptá. Pokud se najde ale INDIVIDUUM jako "niki66" a odpoví ti že tvůj dotaz je cituji - SRAČKA tak promiň ale podle mne to normální není. Možná je zběhlý v těchto věcech a PRO NĚJ TO SRAČKA JE ale pokud se někdo na něco ptá asi potřebuje odpověď a tudíž to PRO TOHO DOTYČNÉHO SRAČKA NENÍ. A odpověď stylu "niki66" není určitě namístě. A to co jsem k tomu napsal já. KDYŽ DÁŠ NĚKOMU PĚSTÍ ČEKÁŠ ŽE TĚ ZA TO POHLADÍ??????
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

Na spoustu sraček tohoto typu se da najit odpověď i hledáním, jak na Google tak na fórech, dovolím se zastat bratra Slováka, většina lidí je totiž líná hledat a raději se blbě ptají, což i ja vidím ve tvém dotazu... Sám jsi psal, že už tě s tímto jinde vyfakovali, divím se že se divíš .... Ano, studoval jsem VŠ na Slovensku, tehdy to byl ještě jeden stát...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

problem je ze mas nainstalovanu nejaku app ktora to robi a ty chces od nas aby sme ti to opravili - Urob si HR - nainstaluj len zname app - a potom tie dalsie po jednej tak ze budes sledovat ktora to robi - co by si ine asi tak ocakaval ? Ze ti sfleku poviem ktora to robi odinstalujes ju a je pokoj ? Cisty telefon nebude nikde nic odosielat
josefbry
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: sob lis 12, 2016 11:44
Zařízení: iPhone 11 Pro MAX
Bydliště: Bern

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od josefbry »

imperator píše:problem je ze mas nainstalovanu nejaku app ktora to robi a ty chces od nas aby sme ti to opravili - Urob si HR - nainstaluj len zname app - a potom tie dalsie po jednej tak ze budes sledovat ktora to robi - co by si ine asi tak ocakaval ? Ze ti sfleku poviem ktora to robi odinstalujes ju a je pokoj ? Cisty telefon nebude nikde nic odosielat
????? Kdo řekl, že chci aby jste to opravili. Ptal jsem se pouze na názor zdali to není divné. A popřípadě doufal že někdo má podobnou zkušenost kterou řešil a může tak pomoct. TO JE TAKÉ OFICIELNĚ SMYSLEM FÓR. Nejedná se o to jestli je to Japonská, Maďarská nebo jakákoliv firma, ale o to, že telefon odesílá poměrně dost dat na jednu firmu i přesto, že máte veškeré aplikace oficiálně nainstalovány ze STORU.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů