Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ano,je to uplne jedno.Prepis na jeden z techto telefonu, vcetne rm, vyrobce apod.Ano, je to stejna verze systemu.
enc0re
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát srp 28, 2015 9:37
Zařízení: Lumia 830 White

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od enc0re »

htcjirka píše:Jo, bezi pekne a bez potizi.
Čiže žiadne sekanie, všetko plynule? ;). Napr taký Groove, návrat na start screen, sťahovanie listy ak tam je viac notifikacii, atd? ;)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Mohu natocit video az budu doma a budu mit cas.Bezi to ok, zcela normalne.
enc0re
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát srp 28, 2015 9:37
Zařízení: Lumia 830 White

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od enc0re »

Ked sa ti bude chciet.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tedy »

Myslím že Jirkovi v tomhle můžeš věřit a video ani nebude třeba, jemu Lumie skutečně poběží jak mají ač je jeden z těch šťastných a nemá žádné problémy.
Samo od sebe to ale není a je potřeba se v telefonu po vzoru jiných systémů, trochu povrtat.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

To, aby bezela Lumia 830 normalne se neni potreba v ni vrtat.Ani neni v cem.Jedine je vynuceni Fall Creators Update zmenou telefonu, to ale neovlivni vysledny beh.Tyto updaty jsou velice odladene a mene narocne nez predchozi aktualizace, zejmena AU.
Uživatelský avatar
yrsej
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: sob úno 06, 2016 12:23
Zařízení: nokia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od yrsej »

ahojte, ked zasuniem do 3,5mm konektora na lumii 830 sluchatka, hra mi iba lave, ked trochu povytiahnem džek, ze skoro uz vypadne z dierky,vtedy hraju obidve sluchatka, da sa stym nieco spravit? alebo je pokazeny 3,5mm konektor v telefone? a dal by sa vymenit za druhy z inej 830tky, ktoru mam na suciastky?
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

Mas sluchatka s inaksim prepojenim podla mna - to znamena ze mikrofon je napr horny a ked to vysunies tak do praveho ti hra lavy a do laveho pravy
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak , postoval jsem tu uz sem obrazek, vyrobci pouzivaji dvoji zapojeni.
Uživatelský avatar
yrsej
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: sob úno 06, 2016 12:23
Zařízení: nokia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od yrsej »

skusal som 3 rozne sluchatka, a robi to na kazdom, proste ked je zasunuty džek nadoraz - tak ako by mal byt,hra len lave,ked ho pomalicky vytahujem,tak skoro na konci sa chyti aj prave, a hraju obidve,tak ako by mali,pri uplnom zasunutí :) len staci trochu tuknut a uz je dzek vonku,, no skusim este najst nejake sluchatka na skusku, či je to ozaj vnich.
kadol
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř říj 20, 2010 6:51
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kadol »

To, aby bezela Lumia 830 normalne se neni potreba v ni vrtat.Ani neni v cem.Jedine je vynuceni Fall Creators Update zmenou telefonu, to ale neovlivni vysledny beh.Tyto updaty jsou velice odladene a mene narocne nez predchozi aktualizace, zejmena AU
Z mé zkušenosti nemůžu doporučit Fall Creatos na lumii 830. Systém sám o sobě celkem svižný a vše funguje, ale měl jsem problémy s foťákem. Buď se zasekl a nechtěl jet nebo neukládal fotky a nejhorší bylo, když jsem chtěl použít HDR, tak se na dispeji objevil nais ukladani a nezmizel dokud jsem nerestartoval telefon.
Teď jsem na AU a žádné z těchto problémů nemám. U Creators update se to taky nedělo.
A ještě jedna úprava. Na lumii 650 běží Fall Creators bez problémů.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

S fotak zadne problemy nemam, FCU updatu bezi opravdu excelentne s L830 a nejen s ni.
Pro L830 si urcite dej Lumia Cameru.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

kadol píše:
To, aby bezela Lumia 830 normalne se neni potreba v ni vrtat.Ani neni v cem.Jedine je vynuceni Fall Creators Update zmenou telefonu, to ale neovlivni vysledny beh.Tyto updaty jsou velice odladene a mene narocne nez predchozi aktualizace, zejmena AU
Z mé zkušenosti nemůžu doporučit Fall Creatos na lumii 830. Systém sám o sobě celkem svižný a vše funguje, ale měl jsem problémy s foťákem. Buď se zasekl a nechtěl jet nebo neukládal fotky a nejhorší bylo, když jsem chtěl použít HDR, tak se na dispeji objevil nais ukladani a nezmizel dokud jsem nerestartoval telefon.
Teď jsem na AU a žádné z těchto problémů nemám. U Creators update se to taky nedělo.
A ještě jedna úprava. Na lumii 650 běží Fall Creators bez problémů.
Pokud chceš, aby ti tento mobil fotil a běžel stoprocentně, dej tam zpět W8.1. Desítky na něj vůbec nepatří...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Bohužel je to tak. Sestra má právě L830 a po neustálých problémech s foťákem a celkovou pomalosti telefonu si radši koupi k Vánocům iPhone... A Lumii dá mámě s WP8.1, které byly spolehlivé...
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pogo8303 »

Tvl, já vám snad natočím Lumií 640XL video, jak funguje L830 a naopak (obě s aktuální verzí W10) :)
S HDR si problémy na L830 teda pamatuju, abych tady jenom nevychvaloval... Ale "celkovou pomalost" teda fakt pozoruju doma jenom u jednoho nejmenovaného tabletu :).
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Na L830 nikdy oficiálně nevyšly W10M... :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

830 dostala desitky oficialne pres microsofti upgrade advisor neboli pomocik pro upgrade stejne jako 930, 640, 1520 a dalsi.
Takze to je oficialni cesta a oficialni desitky.
Podporovana "oficialne" az do AU.CU a nasledne FCU jen s oblikou.

pogo8303" Presne tak, 830 stale pouzivam a chodi opravdu moc pekne bez jedine vady/bugu.S FCU snad lepe jak nikdy.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pogo8303 »

JirkaTom píše:Na L830 nikdy oficiálně nevyšly W10M... :)
Opravdu? Navíc jsem psal "aktuální"... Takže speciálně pro tebe: Na L640XL aktuální oficiální a na L830 aktuální neoficiální :-D
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

L830 má normálně oficiálně W10M až do AU, jak řekl Jirka... L640 možná chodí líp, ale upřímně tomu moc nevěřím, protože HW je skoro stejný... A jestli vám to chodí v pohodě a rychle, tak nejspíš nepoužíváte FB a Messenger, protože tam se o rychlosti vůbec nedá hovořit. U L930 je to ještě OK, protože má 2GB RAM a tak většinou tam ty aplikace zůstanou, ale s 1GB je to fakt porod a v podstatě pokaždé se FB/Messenger načítá odzačátku. A mimo to je moje sestra naprosto typickým uživatelem, který s telefonem nedělá žádné vylomeniny a po pár týdnech od HR se jí přestanou ukládat fotky v plném rozlišení a zůstávají jenom malé thumbnails... Občas to vyřeší restart...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

MS ladil a aktualizoval W10M pro mobily které vyrobil. Jediná výjimka byl L930, který ale nakonec taky zařízl a MS mobily ladil dál. Nakonec zařízl i svoje mobily, které nebyly vyrobeny s W10M a "ladí :tlem: " a aktualizuje jen ty vyrobéné s W10M.

Že tenkrát pustil do advisora i mobily Nokie, vyjma L930, bylo proto, aby uklidnil nervózní majitele novějších ne-MS lumií. Takže L830 rozhodně nemá vyladěný FW pro W10M... Proto jsem psal: chceš-li 100% foťák a funkčnost, dej tam W8.1... :roll:

A pro to vše taky na L640 XL nedám žádnou oblbovačkou FCU... :)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů