Tipy a triky na Omnia 2 i8000

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
Karloss
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 22, 2009 10:00
Zařízení: Samsung Omnia II i8000

Tipy a triky na Omnia 2 i8000

Příspěvek od Karloss »

Ahojte. Prosím vás ví tady někdo jakým způsobem se dá ručně otočit display? děkuji
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Tipy a triky na Omnia 2 i8000

Příspěvek od mike-biker »

Si děláš kozičky? Vždyť jsem to psal hned v prvním příspěvku. :grin:
Vono to totiž má dvě strany - už. ;-)
Karloss
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 22, 2009 10:00
Zařízení: Samsung Omnia II i8000

Tipy a triky na Omnia 2 i8000

Příspěvek od Karloss »

ty woe jsem lama. sorry a díky :-)
pirda
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pát čer 01, 2007 7:37
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Tipy a triky na Omnia 2 i8000

Příspěvek od pirda »

Caute,
nez si objednam nove WM zarizeni (Omnia II nebo HTC D2), tak bych se chtel zeptat, jak funguje ten hexagon pod displejem?
Da se jim nahradit smerove tlacitko (ovladani jako sipkama)?

Diky za odpoved
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Tipy a triky na Omnia 2 i8000

Příspěvek od mike-biker »

Ne, je to jen potvrzovací tlačítko. Jde namapovat na dvě funkce - krátký stisk a podržení. Také jsem nepochopil, proč tam není mnohokrát zde omílaný "D" pad. :-(
ondrej4
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv lis 12, 2009 6:28
Zařízení: htc

Tipy a triky na Omnia 2 i8000

Příspěvek od ondrej4 »

Pozdravujem.
Je mozne nahravat prichádzajúce hovori? (bez nahratia softvéru tretej strany).
Je moznost ho pouzit ako diktafon? a ak ano či sú kvalitné nahravky: miestnost, hala atd. (bez nahratia softvéru tretej strany).
Dakujem.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Tipy a triky na Omnia 2 i8000

Příspěvek od Svestka »

Ondřeji máš zvláštní otázky ale pokusím se v rámci rozumu odpovědět. Kupovat si zařízení s WM a nepočítat s programy 3. strany to je nesmysl, samotný OS na tyto programy spoléhá a bez těchto programů nebo spíše, když se svévolně chceš distancovat od těchto programů tak se okrádáš o to, čím je WM právě populární. Vpodstatě žádné WM zařízení neumí ve své podstatě to co jsi napsal bez programů 3. strany, otázkou je jen to zda je tento program implementován už přímo v dané ROM. Vpodstatě pokud by sis kupoval OP tak vzhledem k WM je i samotný samsung 3. strana a všechny jeho programy jsou taktéž programy 3. strany. Doufám, že to je pochopitelné. Teď zpět k tvým otázkám. Nahrávat jakýkoliv text je možné díky aplikace poznámka, kvalitu v hale jsem nezkoušel ale nemyslím si, že to bude něco extra. Samozřejmě jsou kvalitnější programy a pokud by jsy používal tuto možnost nahrávky často tak apliakce poznámky je zcela neideální. Co se týče kvaliy nahrávky například rozhovoru v malé místnosti tak tam by měla být kvalita vpořádku jen v té hale se bojím, že to nebude ono, jak jsem psal. Nahrávat hovory bez aplikace 3. strany nejdou po nainstalování programu to samozřejmě není problém. Nevybavuji si momentálně ale žádné WM zařízení, které by tento program mělo už přímo v originální ROM, samozřejmě nevylučuji existenci takového zařízení, to ale nemění nic na tom co jsem psal výše, tudíž pořízovat si WM zařízení a nepočítat s programy třetích stran je s prominutím blbost, tudíž mi takto položená otázka malinko postrádá smysl.
ondrej4
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv lis 12, 2009 6:28
Zařízení: htc

Tipy a triky na Omnia 2 i8000

Příspěvek od ondrej4 »

Ahoj ja som tymto nechcel povedat ze nebudem pouzivat programy 3. strany a prave naopak používam, nakoľko vlasnim HTC WM6,1 uz druhy rok (odkedy vysiel)ja som sa len chcel opýtať na oživovateľov tohoto telefonu či to úž je nainštalované v zakladnej rom-ke alebo nie.
S pozdravom Ondrej

Necituj poslední příspěvek. ziminix
Arny_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: sob lis 14, 2009 20:03
Zařízení: I8000 Omnia II / SE K750i
Bydliště: Brno

Tipy a triky na Omnia 2 i8000

Příspěvek od Arny_CZ »

Mám jeden dotaz, který sem úplně nepatří, ale přišlo mi nejlepší ho napsat do této sekce, do níž přispívají uživatelé, co už Omnii 2 mají.
Dotaz zní: jak moc se Omnia 2 zahřívá při vyšší zátěži, např. při Wi-fi, provozu GPS, apod. Bylo by dobré, kdyby to mohl někdo porovnat ze zkušeností s HTC. Co vím, tak HD celkem topilo a to stejné Diamond 2. Hřeje Omnia 2 více, stejně nebo méně, než tyto HTC? Jde mi skutečně o objektivní odpovědi: vím, že kdo už Omnii 2 má, bude ji spíše vychvalovat a nedostatky nerad přizná. :) Ale chtěl bych slyšet pravdu. :wink: Bratr měl HTC HD a říkal, že když byl na netu přes wi-fi, tak v místě CPU se nedalo HTC udržet v ruce, jak bylo horké. Od uživatelů Diamond 2 vím, že při spuštěné navigaci to taky drsně topí. Nevím, jak jsou na tom CPU Samsung, ale CPU Qualcomm jsou pěkný topidýlka, proto se ptám.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Tipy a triky na Omnia 2 i8000

Příspěvek od mike-biker »

Při nabíjení, nebo při vyšších výkonech skutečně hřeje. Ale nikdy jsem ani nezauvažoval (až teď) jakou má teplotu. Odhaduji to tak do 40st. Rozhodně není možné si s ním v zimě ohřívat ruce a spáleniny fakt nehozí. Ale bez přesného měření ti povím jen "akorát". Rozhodně to nevybočuje s řady, i když mám porovnání jen s Xperií a HTC TP2. 8-)
Arny_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: sob lis 14, 2009 20:03
Zařízení: I8000 Omnia II / SE K750i
Bydliště: Brno

Tipy a triky na Omnia 2 i8000

Příspěvek od Arny_CZ »

to MIKE-BIKER
a jak je tedy Omnia 2 v porovnání s TP2? Hřálo HTC víc, resp. jeho Qualcomm?
A když už jsi měl TP2, neodpustím si jeden dotaz :tlem: : jak bys porovnal celkově svižnost systému mezi Omnií 2 a TP2 (např. při přehrávání filmů, spouštění aplikací, provozu GPS)? Je ten CPU Samsung 800MHz znát?
Původně jsem totiž o TP2 uvažoval, potom jsem spíše upřednostnil Diamond 2, ale nyní jsem na 95% rozhodnutý pro Omnii 2. :-)
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Tipy a triky na Omnia 2 i8000

Příspěvek od hudyss »

Pokud muzu srovnat ja Omnii 2 s HTC Touch pro, tak Omnie ma daleko lepsi citlivost na prijem GSM, GPS chyta skoro okamzite/IGO 8.3.2/, v garazi zapnu a jak vyjedu do par metru mam chyceno. A na filmy pouzivam Smartmovie, v PC conventeru prevedu v bitrate 1024 a napalim do filmu primo titulky a pak v Omnii jede jako vino!Odezva rychlejsi a bez lagu, tedy nepouzivam Touchwiz, ale Shell 3.5. Ja cekal na HD2, ale uz skoro mesic mam Omnii a jsem naprosto spokojeny
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Tipy a triky na Omnia 2 i8000

Příspěvek od mike-biker »

Už jsem někde psal co mi vadí na Omnii II. Chybějící integrovaný stylus, Indikační LED dioda a D pad. Pak by to byl dokonalý stroj. 8-)
Arny_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: sob lis 14, 2009 20:03
Zařízení: I8000 Omnia II / SE K750i
Bydliště: Brno

Tipy a triky na Omnia 2 i8000

Příspěvek od Arny_CZ »

Jojo, ten stylus mě také mrzí. Indikační dioda mě nevadí. D-Pad bohužel teď není v módě :-(

A jeden dotaz, prosím: jak je na tom Omnia II s hlasitostí při telefonním hovoru? Nemyslím teď hlasitý odposlech, ale klasické volání "u ucha".
OndraMaty
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte zář 29, 2009 16:14
Zařízení: Samsung i8000 Omnia 2

Tipy a triky na Omnia 2 i8000

Příspěvek od OndraMaty »

Nešel by nějak dostat do Omnie2 today plugin z OmniePro? Rozmýšlím se mezi Pro a 2 a v tomhle Pro vede.
The Rock
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv led 01, 2009 17:18
Zařízení: iPad mini

Tipy a triky na Omnia 2 i8000

Příspěvek od The Rock »

Ahoj,
obávám se, že Samsung Today z Omnie Pro do Omnie II nedostanes..hledal jsem vsude, kde jsem mohl, ale nic..treba ale z Modaco najdou nejakou cestu, jak toho docilit..postupem casu treba?! Ale today pluginu je spousta..od Touch Flo 3D az po Spb mobile Shell 3.5 :wink:
pirda
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pát čer 01, 2007 7:37
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Tipy a triky na Omnia 2 i8000

Příspěvek od pirda »

Mam maly dotaz,
prijde mne, ze se podsviceni nastavuje podle toho, jaka je intenzita okolniho svetla.
Je mozne nekde tuto funkci vypnout a nastavit si intenzitu podsviceni manualne? Nemohu to najit :-(

Diky za radu
Mirek
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Tipy a triky na Omnia 2 i8000

Příspěvek od hudyss »

nastaveni - displej a osvetleni - Jas
pirda
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pát čer 01, 2007 7:37
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Tipy a triky na Omnia 2 i8000

Příspěvek od pirda »

Diky, jsem uplne blbej, jak jsem si toho nemohl vsimnout ?!?
To bude asi tim, ze jsem prestal pouzivat samsungacke nastaveni :-)

Sorry za debilni prispevek :-o

Mirek

-- doplnění předchozího příspěvku (sob lis 28, 2009 16:37) --

Jeste jeden dotaz.
Je mozne nejak nakonfigurovat Lock screen, abych videl vic veci nez jenom odemceni a nadchazejici udalost?

Mirek
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Tipy a triky na Omnia 2 i8000

Příspěvek od Svestka »

Stávající uzamykací obrazovku od samsungu bohužel nijak zvlášť neupravíš a už vůbec né tak jak by jsi chtěl ty, tím mylsím to co jsi popsal v příspěvku. Toto se dá velice pěkně řešit alternativním programem a to S2U2, opravdu kvalitní náhrada, které je zdarma, takže ji není problem vygooglit a pokud ji použiješ jistě tě mile překvapí ta hromada customizace co nabízí. Osobně můžu maximálně doporučit.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů